Produkt szyty na miarę

Doświadczony zespół

 Szkoły i przedszkola

"eDziecko - Elektroniczny System Ewidencji i Rozliczania Pobytu Dziecka w Przedszkolu"

Dla szkół mamy "Elektroniczny System Rozliczania Kosztów Żywienia Dzieci w Szkole". To system który wspiera pracowników obciążonych rozliczaniem kosztów żywienia dzieci. 

Monitoring i kontrola dostępu są podstawowymi narzędziami zapewnienie bezpieczeństwa uczniom przebywającym na terenie szkoły.
Realizacja tego celu to monitorowanie newralgicznych miejsc, takich jak: wejścia do budynku, korytarzy, szatni.
Przestępstwa, na które narażeni są przebywający na terenie szkoły, to: różnego rodzaju kradzieże odzieży lub innych rzeczy osobistych, wymuszenia i zastraszenia szczególnie młodszych uczniów przez ich starszych kolegów.
czytaj więcej

 Zakłady przemysłowe

Zarządzanie firma produkcyjną (zakładem przemysłowym) wymaga wielkiej wiedzy i doświadczenia. To jednoczesne wykonywanie wielu czynności bardzo różniących się w zależności od branży, wielkości, kultury organizacyjnej i wielu innych czynników. Do tego służą skomplikowane procedury, instrukcje, narzędzia. 
Do każdej fabryki należy dobrać takie narzedzia, które pomogą w usprawnieniu zarządzaniem procesem produkcyjnym, logistyką , personelem.
Standardem stały się już systemy Kontroli Dostępu, Rejestracji Czasu Pracy, monitoringu CCTV.  Na bazie takich produktów i indywidualnej analizy potrzeb i możliwości można stworzyć system kastomizowany dla każdego klienta, realizujący potrzebną funkcjonalność. 

czytaj więcej

 Placówki handlowe

Do dziś w wielu sklepach nie ma kamer lub są przestarzałe systemy. Musimy pamiętać, że ze wzgledu na niską jakość zapisu, utrudniającą identyfikację zdarzeń, długi czas dostepu do nagrań oraz brak powiązania konkretnej transakcji kasowej z zapisem wizyjnym, najczęściej nie zdają one egzaminu.

Właściciel sklepu poważnie traktujący kwestie bezpieczeństwa, powinien pomyśleć o profesjonalnym systemie monitoringu, opartym na rejestratorze cyfrowym, najlepiej współpracującym z kasami fiskalnymi. Taki system w połączeniu z ochroną fizyczną lub "obrotnym" kierownictwem placówki daje praktycznie 100-procentową skuteczność identyfikacji niepożądanych zdarzeń w sklepie.

czytaj więcej

 SAMORZĄDY

Jako lider Konsorcjum Inicjatywy Środowiskowo-Energetycznej (KISE) , przygotowalismy koncepcję zintegrowanego podejścia projektowego do instalacji energetycznych i środowiskowych w obiektach użyteczności publicznej. 

Założyciele Konsorcjum -partnerzy projektu posiadają wieloletnie, osobiste i podmiotowe udokumentowane doświadczenie w dziedzinie energetyki, ochrony środowiska, monitoringu i ochrony przeciwpożarowej. 

czytaj więcej

 Urzędy

Urzędy Administracji Publicznej z  założenia powinny być otwarte na obsługę klientów i realizowanie ich potrzeb. W każdym urzędzie są strefy dostępne dla klientów i takie w których powinni przebywać tylko pracownicy. W urzedach znajdują się pomieszczenia, takie jak serwerownia , archiwum , do których dostęp powinni mieć tylko upoważnione osoby.
Wskazane jest aby czas pracy urzedników był sprawnie rozliczany i nadzorowany przez zwierzchników. Ma to szzcególne znaczenie w urzedach które są zlokalizowane w kilku budynkach. Bardzo pomocne sa w takich sytuacjach elektroniczne systemy RCP czyli Rejestracja Czasu Pracy.

czytaj więcej

 Wybrane realizacje

Przedstawiamy Państwu wybrane realizacje jakich dokonaliśmy w przeciągu ostatnich lat. 

Firmy

 • DEZAMET S.A.
 • NESTLE S.A. Zakład w Rzeszowie
 • KORAL Zakład w Rzeszowie
 • Plaza Rzeszów (Red Park)
 • Stacja BP "Marwos"
 • Elektrowania wodna Niedzica
 • Exchange and Car Rent
 • Karchem - Bis
 • Budowa deweloperska
 • Galeria handlowa - sklep z kosmetykami
 • PRDM Opatów

czytaj więcej

Marwos

Miejsce: Instalacja systemu monitoringu na stacji benzynowej

Klient: MARWOS – stacja BP

Istniejący do tej pory monitoring nie spełniał już roli jaką mu wyznaczono. Obraz był rejestrowany na magnetowidzie, obraz był słabej jakości, identyfikacja samochodów (tablic rejestracyjnych) była niemożliwa.

Cel:

1. Polepszenie jakości obrazu (odczyt tablic rejestracyjnych)
Dzięki instalacji nowego monitoringu dostosowanego do wymogów specyficznej gałęzi jaką są stacje paliw, zwiększyło się bezpieczeństwo pracowników stacji i polepszyła się obsługa klientów. Nowy monitoring umożliwił odczytywanie tablic rejestracyjnych tankujących pojazdów. Stało się to bezpiecznym, a zarazem wygodnym sposobem Obsługi Klienta. Dzięki weryfikacji numerów rejestracyjnych pojazdów, pracownicy naszej firmy w szybki i prosty sposób mogą zidentyfikować samochody tankowane na firmę, co ułatwia wystawienie stosownej FV lub WZ. Dzięki systemowi identyfikacji tablic rejestracyjnych stacja paliw stała się także miejscem bezpieczniejszym dla pracowników. Nie zdarzają się już kradzieże paliwa i sytuacje, gdzie klient po zatankowaniu odjeżdżał, nie płacąc za tankowanie. Nagranie z kamer pozwala także odtworzyć zapis, dzięki czemu identyfikacja pojazdu i jego właściciela stała się prostsza niż kiedykolwiek.

2. Cyfrowa rejestracja zdarzeń (przechowywanie przez min 14 dni)
14-dniowy system przechowywania zarejestrowanych zdarzeń, pozwala na odtworzenie zarejestrowanych sytuacji sprzed kilku dni. Taki system sprawdził się już na niejednej stacji paliw, pomógł policji w poszukiwaniu zbiegłych przestępców, wspomagał w odtworzeniu sytuacji niebezpiecznych jakie miały miejsce na stacji – drobne stłuczki, bójki. Wszystkie te sytuacje zarejestrowane przez kamery, w każdej chwili można odtworzyć i jeśli są dowodem pozwalającym na wyjaśnienie przestępstw, naruszeń i innych niebezpiecznych zdarzeń, to mogą być użyte przez właściwe organy do wyjaśnienia spraw.

Miejsce: Wierzbna

Rozwiązanie:  Ze względu na wysokie wymagania jakie zostały postawione przed systemem, dobór kamer został przeprowadzony metodą prób i błędów. Każda kamera miała obserwować dwa stanowiska tankowania, co powodowało konieczność zwiększenia pola widzenia, a zmniejszenia szczegółowości obrazu. Ponadto teren, w którym zlokalizowana jest stacja nie jest otoczony zabudowaniami czy drzewami. Rano światło słoneczne padało niemalże prosto w obiektywy.
Ostatecznie zastosowaliśmy kamery Camstar CAM-640C/OSD. Funkcja OSD umożliwia indywidualną regulację parametrów kamery w szerokim zakresie. W tym przypadku ta funkcja okazała się niezbędna. Do kamer dopasowaliśmy obiektywy z funkcją auto irys o ogniskowej 5,5 – 33mm.
Rejestracja została zrealizowana na komputerze PC Fujitsu-Siemens z kartą AverMedia NV5008 rejestrującą z częstotliwością 200kl/sekundę.

Rozwój: Inwestor planuje rozbudowę stacji. Rozszerzenie monitoringu do 16 kamer, jest możliwe w bardzo łatwy sposób. Możliwy jest tani sposób - dołożenie rozszerzenia lub dołożenie następnej karty NV.

Korzyści: Mimo trudnych warunków został zrealizowany zakładany cel. System rejestruje tablice wszystkich samochodów korzystających ze stacji paliw. Archiwum jest przechowywane przez 14 dni. Do nagrania w każdej chwili można wrócić potwierdzając tożsamość kierowcy, informacje czy FV została wystawiona prawidłowo, lub czy na stacji paliw nie doszło do jakiegoś przestępstwa czy naruszenia.

 • Data aktualizacji: 2019-08-16 07:19
 • |
 • Licznik odwiedzin: 435 818
 • |
 • Panel klienta