Produkt szyty na miarę

Doświadczony zespół

 Szkoły i przedszkola

"eDziecko - Elektroniczny System Ewidencji i Rozliczania Pobytu Dziecka w Przedszkolu"

Dla szkół mamy "Elektroniczny System Rozliczania Kosztów Żywienia Dzieci w Szkole". To system który wspiera pracowników obciążonych rozliczaniem kosztów żywienia dzieci. 

Monitoring i kontrola dostępu są podstawowymi narzędziami zapewnienie bezpieczeństwa uczniom przebywającym na terenie szkoły.
Realizacja tego celu to monitorowanie newralgicznych miejsc, takich jak: wejścia do budynku, korytarzy, szatni.
Przestępstwa, na które narażeni są przebywający na terenie szkoły, to: różnego rodzaju kradzieże odzieży lub innych rzeczy osobistych, wymuszenia i zastraszenia szczególnie młodszych uczniów przez ich starszych kolegów.
czytaj więcej

 Zakłady przemysłowe

Zarządzanie firma produkcyjną (zakładem przemysłowym) wymaga wielkiej wiedzy i doświadczenia. To jednoczesne wykonywanie wielu czynności bardzo różniących się w zależności od branży, wielkości, kultury organizacyjnej i wielu innych czynników. Do tego służą skomplikowane procedury, instrukcje, narzędzia. 
Do każdej fabryki należy dobrać takie narzedzia, które pomogą w usprawnieniu zarządzaniem procesem produkcyjnym, logistyką , personelem.
Standardem stały się już systemy Kontroli Dostępu, Rejestracji Czasu Pracy, monitoringu CCTV.  Na bazie takich produktów i indywidualnej analizy potrzeb i możliwości można stworzyć system kastomizowany dla każdego klienta, realizujący potrzebną funkcjonalność. 

czytaj więcej

 Placówki handlowe

Do dziś w wielu sklepach nie ma kamer lub są przestarzałe systemy. Musimy pamiętać, że ze wzgledu na niską jakość zapisu, utrudniającą identyfikację zdarzeń, długi czas dostepu do nagrań oraz brak powiązania konkretnej transakcji kasowej z zapisem wizyjnym, najczęściej nie zdają one egzaminu.

Właściciel sklepu poważnie traktujący kwestie bezpieczeństwa, powinien pomyśleć o profesjonalnym systemie monitoringu, opartym na rejestratorze cyfrowym, najlepiej współpracującym z kasami fiskalnymi. Taki system w połączeniu z ochroną fizyczną lub "obrotnym" kierownictwem placówki daje praktycznie 100-procentową skuteczność identyfikacji niepożądanych zdarzeń w sklepie.

czytaj więcej

 SAMORZĄDY

Jako lider Konsorcjum Inicjatywy Środowiskowo-Energetycznej (KISE) , przygotowalismy koncepcję zintegrowanego podejścia projektowego do instalacji energetycznych i środowiskowych w obiektach użyteczności publicznej. 

Założyciele Konsorcjum -partnerzy projektu posiadają wieloletnie, osobiste i podmiotowe udokumentowane doświadczenie w dziedzinie energetyki, ochrony środowiska, monitoringu i ochrony przeciwpożarowej. 

czytaj więcej

 Urzędy

Urzędy Administracji Publicznej z  założenia powinny być otwarte na obsługę klientów i realizowanie ich potrzeb. W każdym urzędzie są strefy dostępne dla klientów i takie w których powinni przebywać tylko pracownicy. W urzedach znajdują się pomieszczenia, takie jak serwerownia , archiwum , do których dostęp powinni mieć tylko upoważnione osoby.
Wskazane jest aby czas pracy urzedników był sprawnie rozliczany i nadzorowany przez zwierzchników. Ma to szzcególne znaczenie w urzedach które są zlokalizowane w kilku budynkach. Bardzo pomocne sa w takich sytuacjach elektroniczne systemy RCP czyli Rejestracja Czasu Pracy.

czytaj więcej

 Wybrane realizacje

Przedstawiamy Państwu wybrane realizacje jakich dokonaliśmy w przeciągu ostatnich lat. 

Firmy

 • DEZAMET S.A.
 • NESTLE S.A. Zakład w Rzeszowie
 • KORAL Zakład w Rzeszowie
 • Plaza Rzeszów (Red Park)
 • Stacja BP "Marwos"
 • Elektrowania wodna Niedzica
 • Exchange and Car Rent
 • Karchem - Bis
 • Budowa deweloperska
 • Galeria handlowa - sklep z kosmetykami
 • PRDM Opatów

czytaj więcej

Budowa deweloperska

Instalacja systemu monitoringu wizyjnego na placu budowy.

Klient: Firma deweloperska zajmuje się budową budynków wielorodzinnych.

Cel:
1. Zwiększenie bezpieczeństwa poprzez nadzór nad placem budowy.
Często zdarza się, ze nie jesteśmy w stanie przypilnować ekipy budowlanej, nadzorować w każdym czasie postępów ich pracy i jakości wykonania. Monitoring na placu budowy ma za zadanie stałą kontrolę pracowników, by zwiększyć ich bezpieczeństwo, jak i bezpieczeństwo osób postronnych. Niejednokrotnie zdarzało się, że na placu budowy znajdowały się osoby do tego nieupoważnione – cywilne. Dzięki zainstalowanemu monitoringowi szybko mogliśmy zidentyfikować takie osoby i usunąć je z niebezpiecznego placu budowy. Monitoring zwiększający bezpieczeństwo na terenie budowy, stał się doskonałym sposobem na monitoring otoczenia i placu po zakończeniu prac na budowie. Stały 24-godzinny nadzór także po godzinach pracy, był środkiem wspomagającym bezpieczeństwo osób cywilnych, które mogły znaleźć się na placu bez pozwolenia.
Dzięki systemowi monitoringowemu zanikł problem kradzieży materiałów budowlanych, czy narzędzi. Niegdyś był to powszechny problem na placach budowy, teraz jeśli sytuacja wystąpi, w łatwy sposób możemy odnaleźć sprawce przestępstwa.

2. Sprawniejsze zarządzanie budową ( kontrola nad pracownikami, postępem prac, przestrzeganiem przepisów bhp itp.)
Monitoring placu budowy to także stała kontrola. Jedna osoba nie jest w stanie w ciągu kilku minut sprawdzić postępów prac, czy wszystkie jednostki pracownicze są na swoich miejscach i czy wykonują swoje obowiązki. Dzięki instalacji kamer stało się to możliwe. Stała kontrola pracowników wspomaga skuteczność wykonywanych prac. Dzięki kamerom na placu budowy, możemy także sprawdzać czy wykonywane przez naszych podwładnych czynności nie zagrażają życiu, czy zdrowiu pozostałych. Jeśli zdarzy się sytuacja, która nas zaniepokoi, reakcja może być natychmiastowa. Dzięki systemowi monitorującemu możemy także nagrać zdarzenia niebezpieczne z punktu widzenia BHP, zdrowia pracowników i ich życia. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości mamy dowody czy błędy powstałe podczas prac są błędami człowieka, maszyn, czy jest to zdarzenie losowe.

3. Cel marketingowy: inwestor udostępnił obraz z jednej kamery na swojej stronie WWW.
Wszyscy zainteresowani budową mogliby śledzić postępy w budowie poprzez stronę WWW.
Dzięki podejściu marketingowemu nasza praca stała się łatwiejsza. Zamontowane kamery, udostępnione inwestorom pozwoliły na zmniejszenie efektu zniecierpliwienia i niepewności. Klient może codziennie obserwować, jak powstaje jego mieszkanie. Nie musi się obawiać, że nie pracujemy nad jego inwestycją, lecz z dużą dokładnością może wyliczyć sobie spodziewany czas zakończenia prac. Dzięki takiemu podejściu do tematu klienci stali się spokojniejsi i uznali nas za pewnego wykonawcę. Zwiększyło to zaufanie inwestora do wykonawcy.

Miejsce: Rzeszów

Rozwiązanie: Najlepszym rozwiązaniem dla tego typu założeń, jest wykorzystanie mega pikselowych kamer IP. Ze względu na jakość kamer (zależność cena/jakość) i funkcjonalność systemu, zdecydowano się na kamery IP mega pikselowe i oprogramowanie Alnet.
Wybór kamer padł na ACTi oraz kamerę Axis (funkcja marketingowego zrzucania obrazu na www)

Rozwój: Na obecnym etapie, są zainstalowane 2 kamery megapikselowe ACTi ACM-1403 oraz 1szt Axis 221. Inwestor planuje w najbliższym czasie dołożyć jeszcze jedną kamerę. Serwer jest wyposażony w dysk 500GB oraz licencję na 4 kamery.

Korzyści:
Klient jest zadowolony z obecnie działającego systemu. Monitoring zaprocentował już zarówno jako narzędzie marketingowe, jak i system bezpieczeństwa i organizacji pracy. Po zakończeniu budowy może zostać przeniesiony na inne miejsce, aczkolwiek inwestor rozważa możliwość przystosowania go do monitoringu budynku mieszkalnego.

 • Data aktualizacji: 2019-08-16 07:19
 • |
 • Licznik odwiedzin: 435 811
 • |
 • Panel klienta