Produkt szyty na miarę

Doświadczony zespół

 Szkoły i przedszkola

"eDziecko - Elektroniczny System Ewidencji i Rozliczania Pobytu Dziecka w Przedszkolu"

Dla szkół mamy "Elektroniczny System Rozliczania Kosztów Żywienia Dzieci w Szkole". To system który wspiera pracowników obciążonych rozliczaniem kosztów żywienia dzieci. 

Monitoring i kontrola dostępu są podstawowymi narzędziami zapewnienie bezpieczeństwa uczniom przebywającym na terenie szkoły.
Realizacja tego celu to monitorowanie newralgicznych miejsc, takich jak: wejścia do budynku, korytarzy, szatni.
Przestępstwa, na które narażeni są przebywający na terenie szkoły, to: różnego rodzaju kradzieże odzieży lub innych rzeczy osobistych, wymuszenia i zastraszenia szczególnie młodszych uczniów przez ich starszych kolegów.
czytaj więcej

 Zakłady przemysłowe

Zarządzanie firma produkcyjną (zakładem przemysłowym) wymaga wielkiej wiedzy i doświadczenia. To jednoczesne wykonywanie wielu czynności bardzo różniących się w zależności od branży, wielkości, kultury organizacyjnej i wielu innych czynników. Do tego służą skomplikowane procedury, instrukcje, narzędzia. 
Do każdej fabryki należy dobrać takie narzedzia, które pomogą w usprawnieniu zarządzaniem procesem produkcyjnym, logistyką , personelem.
Standardem stały się już systemy Kontroli Dostępu, Rejestracji Czasu Pracy, monitoringu CCTV.  Na bazie takich produktów i indywidualnej analizy potrzeb i możliwości można stworzyć system kastomizowany dla każdego klienta, realizujący potrzebną funkcjonalność. 

czytaj więcej

 Placówki handlowe

Do dziś w wielu sklepach nie ma kamer lub są przestarzałe systemy. Musimy pamiętać, że ze wzgledu na niską jakość zapisu, utrudniającą identyfikację zdarzeń, długi czas dostepu do nagrań oraz brak powiązania konkretnej transakcji kasowej z zapisem wizyjnym, najczęściej nie zdają one egzaminu.

Właściciel sklepu poważnie traktujący kwestie bezpieczeństwa, powinien pomyśleć o profesjonalnym systemie monitoringu, opartym na rejestratorze cyfrowym, najlepiej współpracującym z kasami fiskalnymi. Taki system w połączeniu z ochroną fizyczną lub "obrotnym" kierownictwem placówki daje praktycznie 100-procentową skuteczność identyfikacji niepożądanych zdarzeń w sklepie.

czytaj więcej

 SAMORZĄDY

Jako lider Konsorcjum Inicjatywy Środowiskowo-Energetycznej (KISE) , przygotowalismy koncepcję zintegrowanego podejścia projektowego do instalacji energetycznych i środowiskowych w obiektach użyteczności publicznej. 

Założyciele Konsorcjum -partnerzy projektu posiadają wieloletnie, osobiste i podmiotowe udokumentowane doświadczenie w dziedzinie energetyki, ochrony środowiska, monitoringu i ochrony przeciwpożarowej. 

czytaj więcej

 Urzędy

Urzędy Administracji Publicznej z  założenia powinny być otwarte na obsługę klientów i realizowanie ich potrzeb. W każdym urzędzie są strefy dostępne dla klientów i takie w których powinni przebywać tylko pracownicy. W urzedach znajdują się pomieszczenia, takie jak serwerownia , archiwum , do których dostęp powinni mieć tylko upoważnione osoby.
Wskazane jest aby czas pracy urzedników był sprawnie rozliczany i nadzorowany przez zwierzchników. Ma to szzcególne znaczenie w urzedach które są zlokalizowane w kilku budynkach. Bardzo pomocne sa w takich sytuacjach elektroniczne systemy RCP czyli Rejestracja Czasu Pracy.

czytaj więcej

 Wybrane realizacje

Przedstawiamy Państwu wybrane realizacje jakich dokonaliśmy w przeciągu ostatnich lat. 

Firmy

 • DEZAMET S.A.
 • NESTLE S.A. Zakład w Rzeszowie
 • KORAL Zakład w Rzeszowie
 • Plaza Rzeszów (Red Park)
 • Stacja BP "Marwos"
 • Elektrowania wodna Niedzica
 • Exchange and Car Rent
 • Karchem - Bis
 • Budowa deweloperska
 • Galeria handlowa - sklep z kosmetykami
 • PRDM Opatów

czytaj więcej

Zespół Szkół Spożywczych w Rzeszowie

Instalacja systemu monitoringu wizyjnego w szkole.

Klient: Zespół Szkół Spożywczych w Rzeszowie

Placówka zajmuje kilka połączonych ze sobą budynków, w których uczy się i pracuje ok. 1000 osób.
Największym problemem w zaplanowaniu optymalnego rozmieszczenia kamer, była rozległa infrastruktura (duża ilość pomieszczeń; rozległy, duży obszar monitorowania).
Dodatkowo musieliśmy wziąć pod uwagę ograniczenia finansowe szkoły.

Cel:
1. Monitoring terenu wokół szkoły.
2. Monitoring ciągów komunikacyjnych.
3. Działania prewencyjne.

Miejsce: Rzeszów

Rozwiązanie:
W takiej szkole jak ta, jest wiele newralgicznych miejsc.
Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe aspekty oraz fakt, że:
1. Musimy się podporządkować warunkom programu „Monitoring w szkołach i placówkach”.
2. Musimy zagwarantować maksimum efektywności działania systemu.
3. Musimy umożliwić rozbudowę systemu w przyszłości ( warunek akcentowany przez dyrekcję szkoły),
Postanowiliśmy zbudować monitoring w oparciu o kamery CCTV (przesył obrazu za pomocą kabla koncentrycznego), z rejestracją na dedykowanym komputerze PC (rejestratorze PC).
Parametry komputera: CPU P4, RAM 1024MB, HDD 750GB, System Operacyjny Windows XP. W komputerze zainstalowana została dedykowana karta NV 5000 AverMedia umożliwiająca dołączenia 8 kamer. Docelowo taki rejestrator można rozbudować do 16 kamer analogowych.
Załączone oprogramowanie daje duże możliwości konfiguracji monitoringu w zależności od potrzeb.
Na zewnątrz zamontowano 2 kamery w obudowach hermetycznych z grzałkami. Są to kamery DiGieyes DE-SCV13S z cyfrową regulacją OSD (1/3” SONY Super HAD, 550 linii TV kolor, 600 linii TV cz./b.)
Obiektywy 3,5 – 8mm z funkcją Auto irys spełniają swoje zadania bez zarzutu.
Wewnątrz budynku w wybranych miejscach zainstalowano łącznie 6 kamer kopułowych.
Ponieważ nauka w szkole odbywa się do późnych godzin, nie zawsze są sprzyjające warunki oświetleniowe (cienie i półcienie) dlatego 4 kamery to kopułki z podświetlaniem IR. Są to wysokiej jakości kamery w obudowach wandaloodpornych z przetwornikiem 1/3” SONY CCD, o rozdzielczości 520 linii TV, z obiektywem 4 – 9mm z Auto irysem.
2 kamery to CAMSTAR CAM- 432/OSD z regulacją cyfrową do miejsc o lepszym oświetleniu.
Kamery wewnętrzne zostały zainstalowane przy wejściu i w przejściach (ciągi komunikacyjne) o największym natężeniu.
Rejestrator PC (dedykowany komputer + karta NV) został umieszczony w serwerowni. Podgląd z kamer został uruchomiony na komputerze wpiętym do sieci LAN znajdującym się w sekretariacie szkoły. Pozwala to na obserwację obrazu z kamer niejako „przy okazji”.
Ponieważ w szkole nie ma osoby, która zajmowałaby się tylko monitoringiem, bardzo ważne jest aby obraz był nagrywany na dysku twardym. W tym przypadku rejestracja odbywa się pod wpływem detekcji ruchu.
Pozwala to nagrywać tylko te sekwencję, na których „coś się dzieje”.
W przedstawione szkole dyrekcja postanowiła postawić na jakość i możliwość rozwoju systemu zgodnie z zasadą:
Pieniądze wydane na słabej jakości System, okażą się straconymi.

Rozwój:
W pierwszym etapie budowy zainstalowano 8 kamer. Docelowo system będzie rozbudowywany do 16 kamer. Dalszy rozwój wymaga postawienia następnego rejestratora.

Korzyści: Dyrekcja szkoły jest zadowolona z działania systemu. Jednak największą bolączką tego systemu, jest zbyt mała ilość kamer. Jak tylko pojawią się możliwości finansowe ze strony dyrekcji jest deklaracja rozbudowy.

 • Data aktualizacji: 2019-08-16 07:19
 • |
 • Licznik odwiedzin: 435 790
 • |
 • Panel klienta