Rejestracja Czasu Pracy

Zarządzanie personelem

 Optymalizacja napięcia

1Optymalizacja napięcia, to technika oszczędzania energii elektrycznej, polegającej na instalacji specjalnego urządzenia szeregowo ze złączem instalacji elektrycznej w celu zapewnienia optymalnego napięcia dla urządzeń w budynku.

Powerstar ®, to unikalny system optymalizacji napięcia o opatentowanej konstrukcji. Optymalizacja napięcia Powerstar ® aktywnie redukuje znaczną część zużycia energii elektrycznej. Liczne badania potwierdzają, że uzyskane oszczędności oscylują w okolicach od 12-15 % konsumowanej energii, a typowy okres zwrotu inwestycji to 3 do 5 lat.

Powerstar ®, jest światowym liderem w optymalizacji napięcia. Każdy projekt analizowany jest indywidualnie dzięki czemu efekt końcowy to dedykowane opracowanie rozwiązania dla klienta.

Oszczędności, które zawarte zostały w umowie są gwarantowane! 

czytaj więcej

 Fotowoltaika

1Jeszcze kilkanaście lat temu zdanie "Produkuje prąd ze słońca" wywoływało delikatny grymas i politowanie na twarzy osób postronnych, niezainteresowanych tematem. Dzisiaj osoby, które się na takie rozwiązania decydują, budzą respekt, może zdziwienie. Ciągle jeszcze w naszym kraju kojarzy się to po prostu z fanaberią ludzi , którzy mają do ulokowania środki finansowe. To jednak nie do końca prawda.

Fotowoltaika znajduje obecnie zastosowanie, mimo stosunkowo wysokich kosztów, w porównaniu z tzw. źródłami konwencjonalnymi, z dwóch głównych powodów: ekologicznych (wszędzie tam, gdzie ekologia ma większe znaczenie niż ekonomia), oraz praktycznych (promieniowanie słoneczne jest praktycznie wszędzie dostępne).

czytaj więcej

 Pompy ciepła

1Koszty podgrzewania ciepłej wody użytkowej stanowią coraz większą część całkowitych kosztów eksploatacji domu. Widoczne jest to w nowoczesnych energooszczędnych domach tzw. niskoenergetycznych oraz pasywnych. Oferujemy kompletne systemy do ogrzewania oraz chłodzenia. W naszej ofercie znajdują się pompy ciepła WATERKOTTE zapewniające ogrzewanie w zimie, chłodzenie pomieszczania podczas upałów oraz podgrzewanie ciepłej wody użytkowej przez cały rok.

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem stają się pompy ciepła przeznaczone wyłączenie do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Zastępują one
w pełni takie urządzenia, jak np. tradycyjne bojlery elektryczne, ograniczając zdecydowanie koszty eksploatacyjne.

Roczne zyski z tytułu użytkownia pomp ciepła w stosunku do tradycyjnych bojlerów elektrycznych wynoszą ok 1300zł /rok (zużycie 200l dziennie)
do 2000zł rocznie (zużycie 300l dziennie)

czytaj więcej

Wspieranie rozproszonych, odnawialnych źródeł energii Prosument - linia dofinansowania z przeznaczeniem na zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii” - sprawdź warunki dofinansowania

Optymalizacja napięcia

Co to jest optymalizacja napięcia?

Optymalizacja napięcia, to technika oszczędzania energii elektrycznej, polegającej na instalacji specjalnego urządzenia szeregowo ze złączem instalacji elektrycznej w celu zapewnienia optymalnego napięcia dla urządzeń w budynku.

Powerstar ®, to unikalny system optymalizacji napięcia o opatentowanej konstrukcji. Optymalizacja napięcia Powerstar ® aktywnie redukuje znaczną część zużycia energii elektrycznej. Liczne badania potwierdzają, że uzyskane oszczędności oscylują w okolicach od 12-15 % konsumowanej energii, a typowy okres zwrotu inwestycji to 3 do 5 lat.

Powerstar ®, jest światowym liderem w optymalizacji napięcia. Każdy projekt analizowany jest indywidualnie dzięki czemu efekt końcowy to opracowanie rozwiązania pod klucz dla klienta.

Oszczędności, które zawarte zostały w umowie są gwarantowane! Jeśli instalacja PowerStar nie przyniesie oczekiwanych oszczędności – zwracamy różnicę! Zadzwoń do nas i dowiedz się szczegółów!

Zalety systemu optymalizacji

Optymalizacja napięcia Powerstar

 • Udokumentowane oszczędności do 26,1% na zużyciu energii i związanych z nią emisją CO2
 • Średnie oszczędności wynoszą od 12 do 15%
 • Redukuje maksymalne zapotrzebowanie obciążenia (kVA) oraz obniża rachunki za energię
 • Darmowy i niezobowiązujący audyt, który pozwala ocenić ile mogą Państwo zaoszczędzić
 • Sterownik produkowany w Europie
 • GWARANTOWANE oszczędności!
 • Znacząco redukuje składowe harmoniczne
 • Poprawia współczynnik mocy nawet o 20%
 • Chroni przed szkodliwymi przepięciami (skoki napięcia) do 25,000V
 • Maksymalnie 15 lat gwarancji (10 lat wersja MAX) oraz 50 lat żywotności produktu
 • Obniża temperaturę pracy silników
 • Zwiększa żywotność urządzeń i obniża koszty utrzymania.
 • Optymalizacja napięcia powoduje równomierne obciążenie faz
 • Brak ruchomych części, nie wymaga konserwacji

ZAMÓW AUDYT I PRZEKONAJ SIE ILE ZAOSZCZĘDZI POWERSTAR.

Jak wygląda audyt?

Pierwszym krokiem jest spotkanie naszego przedstawiciela aby omówić działalność gospodarczą, instalację elektryczną, strategię oraz odpowiedzieć na wszystkie nurtujące klienta pytania.

Kolejnym krokiem jest już właściwy audyt polegający na wnikliwej analizie strony w tym badaniu instalacji elektrycznej celem ustalenia obciążeń, gdzie oszczędności są możliwe do zrealizowania.

Następnie instaluje się analizator jakości energii, który przez 7 dni pobiera informacje nt. energii, harmonicznych, skoków napięcia itp. Po zbadaniu instalacji, otrzymaniu wszystkich materiałów oraz po zakończeniu pobierania danych ze strony wracamy do Państwa z oficjalną ofertą.

Gdzie najlepiej sprawdza się Powerstar?

Optymalizacja napięcia działa najlepiej na indukcyjnych ładunkach – silnikach i oświetleniu dla przykładu. Znaczne oszczędności można osiągnąć w szczególności w przypadku silników, zwłaszcza jeśli nie są one obciążone na 100% ich możliwości przez 100% czasu pracy.

 • Ochrona przed przepięciami do 25,000V
 • 50,000A próby poziomu awaryjności
 • Testy wydajności przy obciążeniu 25%, 50%, 75% oraz 100%
 • Testy impedancyjne
 • Test przeciążeniowy (PowerStar działający na 110% swoich możliwości przez 4 godziny)

Informacje techniczne

Rezystancyjny element obciążenia

Określony przez: V = I R (napięcie = prąd x obciążenie)

W przypadku gdy ładunek pozostaje stały, redukcja napięcia będzie skutkowała odpowiednią redukcją zużycia prądu. Na przykład pięcioprocentowy spadek napięcia na silniku spowoduje pięcioprocentową redukcję zużycia prądu (przez cały czas z wyjątkiem gdy silnik pracuje na pełnych obrotach. Kiedy silnik musi pracować na pełnej mocy zrobi to bez względu na napięcie wejściowe.

0.95 V = 0.95 I * R

Aby obliczyć wpływ na moc wejściową silnika

Po=V*I*√(3)cos? gdzie Po oznacza=moc oryginalna

Dlatego

Pn=0.95V*0.95I*√(3)*cos? gdzie Pn oznacza=nowa moc

Zmniejszenie napięcia wejściowego o 5% zmniejszy pobór mocy konsumowanej o 10%!

Indukcyjny element obciążenia określony przez XL=2∏fL – Pole magnetyczne jest proporcjonalne do przepływu prądu.

Zmniejszenie przepływu prądu wpłynie na indukcyjność i dlatego zmniejszy straty spowodowane namagnesowaniem wewnątrz silnika.

XL to impedancja, zatem im większa impedancja tym większe straty. Stąd dla pięcioprocentowej redukcji przepływu prądu zachodzi pięcioprocentowa redukcja impedancji silnika oraz pięcioprocentowe zmniejszenie zużycia energii.Teoretycznie przy pięcioprocentowym spadku napięcia całkowite oszczędności wyniosą do 15% (10% z rezystancji i 5% z elementów indukcyjnych). Praktycznie, oszczędności będą uzależnione od indywidualnych warunków. To podkreśla znaczenie badania na miejscu.

Powerstar znają na całym świecie!

Czy wiesz, że Powerstar jest dostarczany do 21 krajów na całym świecie?

Wielka Brytania, Australia, USA, Nowa Zelandia, Belgia, Irlandia, Holandia, Szwajcaria, Niemcy, Tajlandia i wiele innych krajów doceniły już możliwości systemów Powerstar.

Dzięki doświadczeniu w zakresie oszczędzania energii zaufały nam zarówno przedsiębiorstwa jak i jednostki samorządu na całym świecie. Możemy pochwalić się instalacjami w takich sieciach jak ASDA czy Londyński Urząd Miasta.

Klienci

 • Data aktualizacji: 2016-10-26 10:48
 • |
 • Licznik odwiedzin: 310 333
 • |
 • Panel klienta