E-monitoring

e-mail:
www:
Data wydruku: 2020-02-27 01:34:30

Elektrownia wodna w Niedzicy

Instalacja systemu monitoringu w kompleksie Niedzica

Klient: Elektrownia wodna w Niedzicy

Niedzica, to kompleks wypoczynkowo rekreacyjny, ale także elektrownia wodna. Klient zamieszczając kamery szybkoobrotowo - cyfrowe, miał na celu przede wszystkim promocję terenów przy elektrowni. W Niedzicy istnieje: wyciąg narciarski, Noclegi w Hotelu Pieniny, w Domu Wypoczynkowym Pod Taborem, można także zanocować podczas pobytu w Chacie Spiska i Chacie z Kir na Polanie Sosny; Niedzica, to także Camping. Podczas wypoczynku w okolicach Niedzicy, można korzystać z licznych Restauracji i barów, można zobaczyć jak działa elektrownia wodna, zimą pojeździć na nartach a latem zażywać spacerów nad zamkiem w Niedzicy i Czorsztynie lub opalać się na plaży przy Dunajcu. Możliwe sa także spływy Dunajcem, które mają swój początek nieopodal zapory w Niedzicy. Zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami na stronie naszego Klienta http://www.niedzica.pl/.

Cel: Zamontowane przez nas kamery szybkoobrotowe dają obraz na zamek w Czorsztynie i zamek Dunajec, zaporę w Niedzicy, wyciągi narciarskie na Polanie Sosny w Niedzicy. Widoczna jest też duża część Dunajca.
Zamontowanie kamer miało za zadanie wypromowanie miejscowości i jej atrakcji. Na stronie inwestora znajduje się specjalna zakładka, dzięki której zwiedzający mogą sprawdzić jaka jest aktualnie pogoda w Niedzicy, czy jest wzmożony ruch. To doskonały sposób na zaplanowanie urlopów i monitorowanie zmieniających się warunków atmosferycznych lub innych zjawisk, cennych z punktu widzenia turysty.

Miejsce: Niedzica

Rozwiązanie:  W kompleksie rekreacyjno wypoczynkowym zamontowane zostały kamery cyfrowe szybkoobrotowe. Pozwalają one na obserwacje najważniejszych obiektów w Niedzicy i okolicy miejscowości. Obraz jest znakomity, a obrót kamery można regulować. To, że kamery są cyfrowe, jest o tyle wygodne, że obraz można rejestrować na zwykłym komputerze bez potrzeby inwestowania w rejestrator.

Rozwój: Zapewne system zostanie rozbudowany w przyszłości o nowe kamery, gdyż spełnia znakomicie swój cel promocyjny. Obraz z kamer jest znakomity i pozwala potencjalnemu turyście dostrzec zalety Niedzicy i szybciej podjąć decyzje o odwiedzeniu tego niezwykłego miejsca.

Korzyści: Trudno mówić tu o korzyściach, bo działania promocyjne rzadko da się zmierzyć. Jeśli zwiększenie się liczby turystów w danym okresie może być korzyścią dla miejscowości, to nie jesteśmy w stanie określić, czy zasługę ma w tym system monitoringowy, czy przyczyna leży gdzieś indziej. Kamery zamieszczone na zaporze i w okolicach zamku w Niedzicy na pewno cieszą, dając wspaniały obraz i mogą przyczynić się do powstania pozytywnych odczuć u turysty, gdy będzie chciał zobaczyc widok on-line miejsca gdzie chce spędzić swój urlop.